Zděné komíny

Prodáváme a stavíme zděné komíny od značkových výrobců Schiedel, EKO Komíny, CIKO – komíny a dalších.

Zděné komíny se s oblibou užívají i dnes a jsou tradičním stavebním prvkem domu. Jsou vhodné pro všechny druhy spotřebičů a jakékoliv palivo. V případě budoucího přechodu na jiný typ paliva proto není nutná rekonstrukce komínu vložkováním nebo jiné úpravy. Zděné komíny stavebnicového typu jsou vhodné pro novou výstavbu i jako náhrada za staré komíny na konci životnosti ve stávajícím objektu.

Zděný komín je těžší než nerezový a ve většině případů je potřeba základová deska nebo alespoň betonová podlaha v případě založení komínu v patře.

Dnes se již nejedná o klasické tradiční cihelné komíny, jako tomu bývalo dříve. Současný moderní zděný komín sestává z komínových tvárnic (plášť komínu) a uvnitř se nachází komínová vložka s tepelnou izolací. Vložka uvnitř komínu může být šamotová, keramické nebo nerezová. To vše utváří ucelený stavebnicový systém. Důležitým a bezpečnostním prvkem těchto komínů je účinné odvětrávání, které vzniká konstrukcí komínu.

Výhody zděných komínů

Zděné komíny disponují delší životností než moderní nerezové komínové systémy a díky zadnímu odvětrávání jsou bezpečnější. Výhodou bývá zpravidla také nižší cena a možnost použití pro všechny druhy paliv a spotřebičů.

Stavíme a prodáváme všechny druhy komínů stavebnicového typu od značkových výrobců, jako jsou: SCHIEDEL, EKO KOMÍNY, CIKO-KOMÍNY, HELUZ a další.

SCHIEDEL systémy:ABSOLUT, KINGFIRE SIRIUS, KOMBIGAS, UNI ADVANCED, STABIL, UNI SMART
EKO KOMÍNY systémy:ekoUNIVERZAL, ekoUNISTEEL, ekoUNIVERSAL ceramic
CIKO-KOMÍNY systémy:CIKO TEC, CIKO 3V UNIVERSAL, CIKO GAS, CIKO PRAKTIK
HELUZ systémy: KLASIK, PLYN, MULTI
ALMEVA systémy:SIZ, SIB, MIZ

Ukázky naší práce:

Máte zájem o dodávku zděného komínu?

Pro zjištění dalších informací a orientační kalkulaci ceny zděného komínu prosím využijte náš „Poptávkový list„.