Krbová kamna

Zaměříme, vybereme a namontujeme nejvhodnější typ krbových kamen do vašeho interiéru.

Trh nám nabízí velký výběr krbových kamen a mnohdy nevíme, která krbová kamna upřednostnit. Litinová, plechová, s ozdobnou keramikou nebo s výměníkem? Ve většině případů je lepší se poradit s odborníkem a zvážit všechna pro a proti. Kamna musíte vybírat uvážlivě a na základě důležitých kritérií. Mezi první patří především výkon kamen. Jak výkonná by měla kamna být? To souvisí především s parametry vyhřívaných prostor. Do malého prostoru nemůžete umístit kamna s vysokým výkonem a naopak. Stejně tak je potřeba zjistit, jaký průměr komínu máme a dle tohoto parametru vybrat správný průměr kouřovodu. Dalším důležitým prvkem při výběru jsou rozměry kamen. Ať už se vám líbí malá kamna nebo preferujete velké topeniště, z naší nabídky si zaručeně vyberete ta pravá.

Dalším důležitým krokem je samotný výrobce kamen. Nabízíme a prodáváme mnoho výrobců, ať už českých nebo zahraničních. Vybírat můžete od nejlevnějších variant přes střední klasiku až po ty nejdražší na trhu. Nejčastěji prodáváme například českou klasiku Romotop a dále pak Haas+Sohn, Jotul, Thormu a mnoho dalších.

Krbová kamna se rozdělují dle určení na tři typy, a to na dřevo, peletky a plyn. Kamna na dřevo se dále dělí na kamna teplovzdušná a kamna s teplovodním výměníkem. Dále můžeme vybírat z těchto typů:

 • Litinová kamna – vyznačují se dlouhou životností a odolností, a také vysokou akumulační schopností.
 • Plechová kamna – cenově dostupnější varianta. Kamna se rychle rozehřejí a ohniště bývá vyloženo šamotovou vyzdívkou. Litinová kamna – vyznačují se dlouhou životností a odolností, a také vysokou akumulační schopností.
 • Kamna s keramikou – plechová kamna obohacená o keramiku v moderních i tradičních barvách, která je známá svými dobrými akumulačními vlastnostmi. Jsou také velmi praktické na údržbu a povrch je neporézní.
 • Kachlová kamna – typ kamen s nejlepšími akumulačními schopnostmi vůbec, kdy vydrží sálat teplo ještě několik hodin po dohoření posledních plamenů. V kombinaci s teplovodním výměníkem můžete vytápět i celý dům.

Kamna s výměníkem by měl zapojovat vždy odborný pracovník. Tento způsob vytápění může sloužit i jako hlavní zdroj vytápění celého objektu.

Ukázky naší práce:

 • Hlavní
  je kvalita

  Práci děláme pečlivě a budujeme s vámi dlouhodobý vztah. Vybíráme kvalitní a spolehlivé materiály.

 • Kompletní
  servis

  Máme bohaté zkušenosti v oboru a vždy si poradíme. Komíny stavíme, udržujeme je a provádíme revize.

 • Pobočky
  na Moravě

  Jsme jednička na Moravě, ale naši práci najdete po celé České republice. Máme tým odborníků.

 • Záruka
  spokojenosti

  Dáváme si záležet. Pokud byste s výsledkem nebyli spokojeni, bezbolestně vyřešíme reklamaci.