Svislé kouřovody

Kouřovody s funkcí komínu stavíme na zakázku již řadu let a máme bohaté zkušenosti. Prohlédněte si naše realizace a posuďte sami.

V některých případech může být spalinová cesta nahrazena svislým kouřovodem, někdy také nazývaným přímým kouřovodem, který plní funkci komínu. Pro výšku vyústění kouřovodu nad střechu platí shodné zásady jako pro vyústění komínu. Svislý kouřovod však nesmí být delší než 8 m. Z hlediska hydraulického je kouřovod s funkcí komínu výhodný tím, že odpadají místní tlakové ztráty, které nejsou zanedbatelné.

Svislý kouřovod je oblíbený především pro svou úsporu místa i pro nižší náklady. Je ideálním řešením pro dodatečně budované komíny nebo pro stavbu komínu v patře. Tento typ komínu se používá pro krbová kamna nebo vložky s horním vyústěním.

Kouřovody pro novostavby, stejně jako pro staré domy v renovaci, pro vás zajistíme nejen s patřičnou odborností a profesionálním přístupem, ale především rychle. Výhodou je plynulá návaznost dodávky kouřovodu na vložkování komínu nebo na kompletní dodávku komínu, čímž se zkracuje čas do spuštění spotřebiče.

Zajistíme pro vás:

  • Kouřovody 150 pro kamna a krby
  • Kouřovody 130 pro kamna a krby
  • Kouřovody 120 pro kamna a krby

V návaznosti na vaše požadavky jsme připraveni řešit také problémy se založením komínu na stropní konstrukci nad krbem nebo problematiku vysokých teplot.

Ukázky naší práce:

Máte zájem o realizaci kouřovodu na území ČR, především pak pro oblast Vyškov, Brno, Olomouc?

Pro zjištění dalších informací a orientační kalkulaci ceny prosím využijte náš „Poptávkový list„.