Teplovzdušné a akumulační krby

Teplovzdušné, teplovodní nebo akumulační krbové vložky spolu s opláštěním zrealizujeme dle přání zákazníka.

Krbové vložky se dostávají do popředí a více než krbová kamna jsou stále častěji k vidění moderních domácnostech, hotelích, restauracích, ale i v kancelářích či firemních prostorách. Nabízí se nám hned několik možností, a to krbové vložky teplovzdušné, akumulační nebo teplovodní. Jedná se o efektivní a úsporný způsob vytápění, který je vhodný jak do standardních, tak do nízkoenergetických domů. Výstavba krbové obestavby je finančně náročnější než koupě samostatně stojících krbových kamen, a proto je potřeba počítat s větším finančním obnosem.

A jakou krbovou vložku zvolit? Obrovský výběr nadchne každého a k dostání jsou například krby s jedním nebo vícestranným prosklením, rovné nebo rohové varianty, průhledové nebo krby se zadním přikládáním. Mezi naše nejprodávanější krby můžeme zařadit Romotop nebo Bef Home.

Stejně jako u krbových kamen je nutné se nejprve zaměřit na výkon krbové vložky a průměr jejího odkouření a zvolit vhodný typ. Dále jsou samozřejmostí rozměry krbu i celkové obestavby. Jak již bylo výše zmíněno, je možné vybrat z následujících variant:

  • Teplovzdušné krbové vložky – nejlevnější a nejčastější typ krbu, jehož využití je většinou jako doplňkový zdroj vytápění. Rozhodně se ale i zde vyplatí si připlatit a nepořizovat úplně nejlevnější varianty nižší kvality, které jsou na trhu dostupné v nepřeberném množství.
  • Teplovodní krbové vložky – krbová vložka vybavena teplovodním výměníkem je vhodnou volbou pro napojení na topnou soustavu a rozvést teplo do celého domu.
  • Akumulační a sálavé krby – ideální volba pro nízkoenergetické domy. Díky tomu, že u tohoto typu obestaveb nejsou přítomny ventilační mřížky, nedochází k víření prachu. V principu to znamená, že se teplo šíří tepelným zářením a ohřívá předměty v místnosti.

Samotná výstavba celkové krbové obestavby není jednoduchou záležitostí a vždy se musí dodržet platné normy a předpisy. Našim zákazníkům proto doporučujeme, aby nepodceňovali tyto skutečnosti a přenechali tuto práci našim odborníkům, kteří mají s výstavbou krbů bohaté zkušenosti. Na šikovnost našich montážníků se můžete podívat zde a inspirovat se výběrem pro vaši stavbu. S jejich odvedenou prací budete zajisté spokojeni.

Pokud jste uvážili všechny klady a zápory a stále nejste přesvědčeni, že chcete absolvovat výstavbu krbové obestavby, máme pro vás jednoduché řešení. Moderní a luxusní designové krby. V podstatě se jedná o hotovou obestavbu v podobě samostatně stojícího krbu s elegantním designem.

Ukázky naší práce: